za nákup nad 50 € automaticky získavate dopravu zdarma

Topánky Mammut a kam zmizla značka Raichle?

clanok

Málokomu treba predstavovať švajčiarsku značku Mammut, pretože je už dlhé roky absolútnou jednotkou vo svete outdooru. Malé logo mamuta sa stalo synonymom kvality a inovácie a značka dokázala to čo sa väčšine nepodarí – zažiariť na viacerých frontoch súčasne. Vyrába tie najkvalitnejšie laná, lezecký hardwear, spacáky, lavínové vybavenie, batohy, prvotriedne oblečenie na ľahkú turistiku aj do najextrémnejších podmienok, a v neposlednom rade naozaj široký výber obuvi. V tej značka Mammut skutočne exceluje, za čo vďačí rokom skúseností, vlastného vývoja a výhodnému spojeniu s dlhoročným expertom na obuv. Ako sa to celé začalo?

V roku 1862 v švajčiarskom meste Dintikon začal tovariš Kaspar Tanner vyrábať vlastné laná. Malú firmu neskôr prebral jeho syn Oscar a až do roku 1924 patril tento rodinný podnik výhradne Tannerovcom. Značka Mammut bola prvý krát oficiálne predstavená v roku 1943 s charakteristickým logom mamuta v kruhu.

Medzitým v roku 1909, takisto v Švajčiarsku, zakladá Louis Raichle firmu zameranú na obuv. Postupne pridáva do svojho repertoáru vojenské, lyžiarske a turistické topánky a v roku 1958 sa už špecializuje výhradne na turistickú a technickú obuv. Prináša mnoho inovácii vo výrobe obuvi a značka Raichle sa dostáva do povedomia verejnosti ako špecialista na obuv.

Tak sa dostávame do roku 2003, keď sa už v tom čase svetoznáma firma Mammut rozhodla odkúpiť úspešnú firmu Raichle s takmer storočnými skúsenosťami s výrobou topánok, a posunúť sa tým vo svojom vlastnom vývoji.

Od roku 2009 tak všetky Raichle topánky spadajú pod značku Mammut, a ich ponuka je naozaj extrémne široká. Nájdete tu voľnočasové a štýlové topánky, napríklad z rady Alvra, na bežné nosenie; ľahké a univerzálne topánky na nenáročnú turistiku, akými sú napríklad modely Ultimate Pro, Convey alebo Mercury; imidžové a prepracované nástupovky Hueco v mnohých dizajnových aj materiálových prevedeniach; ale aj technické topánky na naozaj náročné horské výstupy a VHT. Práve v tejto rade pribudli vynovené modely Kento Guide a Kento Tour, ktoré zaujmú nie len precíznym technickým spracovaním, ale aj moderným dizajnom a nápadným farebným prevedením.

Z takejto širokej ponuky si vyberie skutočne každý, veď keď sa spoja dvaja odborníci na outdoor s vášňou pre inovácie, môžu z toho vzniknúť len prvotriedne produkty, ktoré nesklamú ani v tých najnáročnejších podmienkach.

Prihláste sa pre odber newslettra a neujdú vám viac žiadne zľavy ani novinky:
* Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami na ochranu osobných údajov

Prihlásenie

Email:
Heslo:

Zabudli ste heslo? | Nová registrácia = 100 bodov