za nákup nad 50 € automaticky získavate dopravu zdarma

Športové hodinky Suunto

clanok

S aktívnym životným štýlom a technologickým pokrokom zažívajú veľký boom športové hodinky, vďaka ktorým môžete sledovať svoje fyzické výkony, optimalizovať tréningové plány, ale ponúkajú aj navigáciu v teréne, GPS záznam trate a množstvo iných užitočných funkcií. Malým, no veľmi uznávaným výrobcom je fínska firma Suunto existujúca od roku 1936, kedy jej zakladateľ Tuomas Vohlonen vymyslel spôsob ako zostrojiť presnejšie kompasy pre svoje outdoorové dobrodružstvá. Suunto ponúka momentálne štyri modelové rady športových hodiniek – Suuno 3, 5, 9 a tohtoročnú novinku Suunto 7. Líšia sa okrem použitých materiálov a spracovania hlavne vo funkciách ktoré ponúkajú.

Najjednoduchšie a cenovo najdostupnejšie sú Suunto 3. Hodia sa ako každodenné fitness hodinky, keďže okrem fyzickej aktivity monitorujú aj hladinu stresu, kvalitu spánku alebo množstvo spálených kalórií v priebehu dňa. Pomáhajú vám dodržiavať aktívny životný štýl, keďže ponúkajú možnosť nastavenia týždenného tréningového programu, či už automaticky alebo manuálne.

Suunto 5 sú už plnohodnotné športové hodinky, ktoré si zachovali niektoré fitness funkcie ako je monitorovanie kvality spánku a hladiny stresu. Vďaka inteligentnému režimu šetrenia batérie a kompaktným rozmerom sa stanú Vašim spoločníkom aj v každodennom živote. Ponúkajú až 80 športových režimov vrátane cyklistiky, plávania, behu, turistiky alebo triatlonu. Majú vstavané GPS, vďaka ktorému môžete sledovať trasu priamo v teréne bez nutnosti pripojenia k Suunto aplikácii.

Najvyšším modelom sú Suunto 9, ktoré sa vyrábajú v troch prevedeniach: Suunto 9, Suunto 9 Baro a Suunto 9 Baro Titanium. Skratka Baro znamená vstavaný barometer, ktorý poskytuje presnejšie meranie nadmorskej výšky a varovanie pred náhlymi zmenami počasia, ako je napríklad príchod búrky. Titanium verzia sa ešte líši v použití kvalitnejších materiálov, konkrétne titániovej lunety namiesto oceľovej. Všetky tri verzie sú už profesionálnymi multišportovými GPS hodinkami s množstvom tréningových a monitorovacích režimov, dotykovým displejom s vysokým rozlíšením a vstavaným kompasom.

A ktoré si vybrať? Suunto 3 sa hodia pre fitness aktivity v meste ako je plávanie, posilňovanie alebo beh. Vďaka ich malým rozmerom nezavadzajú ani pri bežných aktivitách, môžete ich mať stále na ruke a poskytujú súhrnné informácie nie len o športovom výkone, ale aj celkovej fyzickej kondícii. Hodia sa pre rekreačných športovcov. Suunto 5 a Suunto 9 sú primárne zamerané na outdoorové aktivity, vďaka vstavanému GPS nie ste odkázaní na smartphone. Suunto 5 si ešte zachovali niektoré fitness funkcie, Suunto 9 sú už úzko špecifikované na pohyb v teréne. V tom prípade oceníte dotykový displej s vyšším rozlíšením, dlhšiu výdrž batérie a odolnejšie materiály. Verzia s barometrom poskytne ešte presnejšie meranie nadmorskej výšky a ponúka funkciu Storm Alarm, ktorá varuje pred prichádzajúcou búrkou. Titániovú verziu ocenia najextrémnejší športovci, ide o najvyšší a najodolnejší model značky Suunto.

Novinkou sú hodinky Suunto 7, ktorými fínska firma zareagovala na trend smart hodiniek a ktorými vyplnili medzeru vo svojom portfóliu. Majú už vlastný operačný systém Wear OS od Googlu, a okrem športových módov ponúkajú offline mapy, notifikácie z vašich obľúbených aplikácií, dotykový displej s vysokým rozlíšením alebo možnosť platby cez Google Pay.

Súvisiace produkty
Hodinky Suunto 5 G1 White Black
230,00 329,00
Akcia -30%
Prihláste sa pre odber newslettra a neujdú vám viac žiadne zľavy ani novinky:
* Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami na ochranu osobných údajov

Prihlásenie

Email:
Heslo:

Zabudli ste heslo? | Nová registrácia = 100 bodov