za nákup nad 50 € automaticky získavate dopravu zdarma

Čosi viac o značke Deuter...

clanok
Firma Deuter patrí medzi najstaršie svetové firmy zamerané na výrobu batohov. Ich bohatý sortiment zahŕňa batohy turistické, lezecké, cyklistické, mestské či dokonca školské.  No ich záber je širší a okrem cestovných tašiek či ľadviniek vyrábajú napríklad aj kvalitné spacáky či detské nosiče. Čím všetkým si táto firma prešla a kde sú dnes?  Aj o tom si prečítate v našom článku…

- outdoormania.sk

Nemecká značka Deuter je vo svete synonymom kvality, precíznosti a spoľahlivosti vo výrobe športových batohov, detských nosičov a spacích vakov pre hiking, trekking, či zimné športy. Na európskom trhu sú jednoducho „Mercedesom“. V ponuke majú aj športové ľadvinky, návleky, pršiplášte na batohy, cestovné a pracovné tašky, kufre, lekárničky, toaletné kapsy, organizéry, peňaženy, púzdra či ochranné vrecká.

História firmy siaha na prelom 19. a 20. storočia, kedy bola založená Hansom Deuterom za účelom výroby a dodávky poštových vriec a batohov pre kráľovskú bavorskú poštu. Spoločnosť sa postupne rozširovala a venovala cez výrobu pokrývok áut a koní, prenájmu stanov, zásobovaniu armády brašňami, batohmi, ruksakmi, opaskami, stanmi, neskôr výrobe a predaju kufrov, batohov, stanov a plachiet pre nákladné autá. Pre firmu Deuter je dôležité byť šetrnou k životnému prostrediu. Niektoré z produktov vyrábajú z recyklovaných materiálov. 

Kvalita a funkčnosť jedinečných chrbtových systémov Deuter Aircomfort zaručila spoločnosti celosvetové úspechy. Prvým patentovaným sieťovým chrbtovým systémom dokázali ventiláciou medzi chrbtom a batohom znížiť intenzitu potenia o 25%, čím spôsobili doslova revolúciu na trhu. Vývoj batohov však nezastal ani tam, dnes ponúkajú vysoko funkčné, nastaviteľné chrbtové systémy, kvalitné bedrové pásy a komfortné ramenné popruhy s nastavením. To všetko ich stále drží na špičke vo výrobe a predaji.

Chrbtové systémy u batohov Deuter sú navrhnuté pre maximum funkčnosti a účelovosti. Maximum odolnosti, komfortu, čo najmenšia záťaž chrbta pri rovnomernom rozložení záťaže, eliminácia potenia zapracovaním ventilačných systémov. Poznáte ich?

  • chrbtový systém Deuter Aircomfort
  • chrbtový systém Deuter Aircontact
  • chrbtový systém Deuter Alpine
  • chrbtový systém Deuter Airstripes
  • chrbtový systém Deuter Speed Lite

Špecifiká jednotlivých systémov vám radi predstavíme v nejakom ďalšom článku. Zatiaľ sa o nich môžete dozvedieť viac priamo na stránke výrobcu Deuter chrbtove systemy.

Určite viete, aké dôležité je nielen vybrať si ten správny batoh, ale ho vedieť aj správne nastaviť. Ak si chcete overiť, či sú vaše zručnosti správne, pozrite si priložené video How to fit and adjust your backpack.

Jedným z bestsellerov s mnohými oceneniami je legendárny batoh Guide 35+, obľúbený pre svoju všestrannosť, jednoduchosť a praktickosť. Nájdete ho v ponuke na našom e-shope.

Prihláste sa pre odber newslettra a neujdú vám viac žiadne zľavy ani novinky:
* Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami na ochranu osobných údajov

Prihlásenie

Email:
Heslo:

Zabudli ste heslo? | Nová registrácia = 100 bodov